Vítejte na stránkách JSDH a SDH Slavkov

---Založeno 1908--- ---Číslo jednotky: 722142--- ---Kategorie jednotky: JPO V--
Ve čtvrtek 2.7.2009 před třetí hodinou odpoledne byla JSDH Slavkov, po přívalovém děšti, požádána o technickou pomoc občanům obce Slavkov. JSDH Slavkov vyjela v 15:00 z  hasičské zbrojnice. Ve dvou případech naplaveniny ucpaly odtokové kanály a hrozilo zatopení těchto domů. JSDH Slavkov se pokusila pomocí dostupné techniky o pročištění těchto odtokových kanálů, ale bohužel se nepovedlo úplné pročištění, naše technika na to nestačila. Starosta obce Petr Vladovič majitelům domů doporučil a dodal kontakt na technické služby, které disponují adekvátní technikou. Další v pořadí bylo čerpaní vody, v prvním případě se jednalo o zanesenou studnu a dále proběhlo vyčerpání zatopeného sklepa, který byl zaplaven do výše cca 1 metru. Čerpání bylo provedeno PS-12. Dále se jednotka přesunula k pytlování písku. Bylo zapotřebí připravit cca 20 pytlů s pískem. Tyto pytle byly poté převezeny na dolní záhumní k potoku Okluky a z nich se postavila provizorní hráz.
V 18:30 se JSDH Slavkov vrátila zpět na hasičskou zbrojnici.

Zásahu se zúčastnili: Bobčík Petr, Drobný Zdenko, Kolembus David, Končitík Martin, Šupina Jiří, Tureček Richard, Tureček Stanislav, Vaculová Petra a Vladovič Petr.

Autor: Stanislav Tureček
03.07.2009 08:26:08