Vítejte na stránkách JSDH a SDH Slavkov

---Založeno 1908--- ---Číslo jednotky: 722142--- ---Kategorie jednotky: JPO V--

Zabránění škod při přívalovém dešti 27.6.2009

Dne 27.6.2009 v 16:50 vyjela JSDH Slavkov k zásahu při přívalovém dešti, hrozilo zaplavení několika rodinných domů. Nejvážnější situace byla opět u charitního domu a dále na dolním záhumní. U charitního domu nekontrovatelně stékala voda z drahové cesty, která se podobala rozvodněnému potoku. Bylo zde zapotřebí v první řadě vodu usměrnit pomocí dostupných prostředků, tak aby byl ochráněn dům č.p. 156, k němuž se voda dostala. Po usměrnění vody jsme se přesunuli nad charitní dům, kde jsme provedli pročištění odtokových koryt. Na této cestě provedl pan Mitáček pracovním strojem UNC pročištění nánosů, kterému děkujeme za pomoc. Dále jsme se rozdělili a část jednotky se přesunula na dolní záhumní, kde byl v jednom domě částečně zaplavený sklep, druhá část provedla čerpání vody v domě směrem na Horní němčí. Provedli jsme odčerpání elektrickým kalovým čerpadlem a také plovoucím motorovým čerpadlem. Dále proběhlo pročištění potoka Okluky, kde se spadlé větve a části stromů zaklínili pod mostkem a vytvořili hráz. Jelikož hladina potoku Okluky i nadále stoupala, tak starosta obce Petr Vladovič rozhodl o povolání posil. Na místo operační důstojník vyslal profesionalní jednotku z Uherského Brodu a dobrovolné jednotky z Hluku a Vlčnova. Po zhodnocení situace velitel profesionalních hasičů zajistil pytle a písek. Naše jednotka spolu s JSDH Hluk provedla odpuštění "Slavkovské nádrže".  Asi za hodinu a půl voda začala postupně klesat a posily se vrátili zpět na základnu. JSDH Slavkov ještě provedla omytí nánosů na komunikacích ve Slavkově. Po doplnění cisterny vodou se jednotka SDH Slavkov vrátila na hasičskou zbrojnici a v 19:30 byl ukončen výjezd.

Asi ve 20:00 jsme byli požádáni majiteli hotelu Karpaty o pomoc při čerpání zpaplaveného sklepa. Sklep byl zaplaven do výšky více jak 1 metr. Čerpání bylo provedeno požární stříkačkou PS-12 a dočerpání jsme provedli plovoucím čerpadlem Niagara 1. Ve 22:00 se JSDH Slavkov opět vrátila na hasičskou zbrojnici a byl ukončen výjezd.
Zásahu se zůčastnili: Bobčík Petr, Drobný Zdenko, Herman Josef, Kadaši Luboš, Končitík Martin, Kvasnička Marcel, Režňák Pavel, Štefaník Martin, Šupina Jiří, Tlach Petr, Tureček Richard, Tureček Stanislav a Vladovič Petr.

Dále děkujeme všem za pomoc. Jmenovitě Mitáček Petr, Režňák Pavel st., Kadaši Josef, Martin Gregor, Bernatíková Petra, Vaculová Petra, Zemková Michaela a taky družební DHZ Beckov (SK).

Autor: Stanislav Tureček

FOTOGALERIE BUDE V NEJBLIŽŠÍCH DNECH AKTUALIZOVÁNA