Vítejte na stránkách JSDH a SDH Slavkov

---Založeno 1908--- ---Číslo jednotky: 722142--- ---Kategorie jednotky: JPO V--

Likvidace škod po přivalovém děšti 26.6.2009

Slavkov, silnice I. třídy č.54 Slavkov - Boršice u blatnice
Dne 26.6.2009 v 16:55 byl vyhlášen poplach jednotce SDH Slavkov, v 17:00 JSDH vyjela k pročištění odtokových koryt nad charitním domem. Hrozilo zde zaplavení charitního domu, pročištěním odtokových koryt se podařilo zabránit možným škodám na charitním domu a přilehlých rodinných domech. Dále JSDH provedla kontrolu obce, při této kontrole nám operační středisko Zlín nahlásilo další výjezd. Podle hlášení operačního důstojníka HZS byla zaplavena silnice I. třídy č. 54 mezi Slavkovem a Boršicema u Blatnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že je silnice v několika úsecích zaplavena a tím se stala neprůjezdná pro osobní dopravu. JSDH Slavkov provedla pročištění této silnice a tím i její zprůjezdnění. V 19:00 po návratu na Hasičskou zbrojnici byl výjezd ukončen.

Jelikož Český hydrometeorologický ústav vydal od 22.06. 08:00 výstrahu, na jevy Povodňové ohrožení a Bouřky s nebezpečnými doprovodnými jevy, byla JSDH Slavkov v pohotovosti a vyjela do 5 minut od vyhlášení výjezdu. Tento čas je srovnatelný s profesionálnímy hasiči :-).
Zásahu se zúčastnili: Bobčík Petr, Herman Josef, Končitík Martin, Režňák Pavel, Štefaník Martin, Tureček Stanislav a Vladovič Petr.

autor: Stanislav Tureček
26.06.2009 20:45:03